لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV

مجموعه : دانش و فناوری
آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV
 
میراژ IV با بالهای دلتا شكل و عدم وجود سكان افقی در انتها بدنه بسیار به سلف خود میراژIII شبیه میباشد. این هواپیما دارای دو عدد موتور SNECMA در انتهای بدنه و دو هواكش در دو سمت بدنه است. این جنگنده عملا قادر است تا با سرعتی فراتر از 2.2 ماخ حركت كند اما به خاطر حرارت شدید بدنه در این سرعت و عدم تحمل این حرارت توسط سازه عملا پا را فراتر نمیگذارد. باكهای داخلی این جنگنده گنجایش 14000 لیتر سوخت را داراست.

آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV
 
 
در این جنگنده دو نفره كمك خلبان(افسر ناوبری) در پشت كابین خلبان و در یك كاناپی مستقل جا دارد و رادار ناوبری/پرتاب بمب در محفظه ای واقع در زیر هواكش و عقب كاكپیت قرار میگیرد و لوله سوختگیری هوایی نیز در نوك دماغه تعبیه شده است. میراژ IV دارای دو پایلون در زیر هر بال میباشد كه پایلونهای داخلی به طور معمول برای حمل دو مخزن سوختخارجی هریك به گنجایش 2500 لیتر به كار رفته و پایلون های خارجی قابلیت حمل غلاف ECM از نوع Barax NG و Chaff/Flare را دارا هستند و برای این جنگنده توپ داخلی طراحی نشده است.
 
 
آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV
 
نمونه Mirage IV a دارای یك جایگاه حمل سلاح هسته ای در زیر موتور ها میباشد كه توانایی حمل سلاح های AN_11 یا AN_22 را دارد. از سال 1972 به بعد تقریبا 12 فروند از این جنگنده به غلاف شناسایی CT 52 در جایگاه حمل بمب مجهز شدند.CT 52 برای هر دو نوع BA یا (basse ALT —-low level) و HA یا (haute ALT — high ALT) با 3 تا 4 دوربین برد بلند قابل دسترسی است. البته هیچ كدام از CT 52 ها دارای تجهیزات دیجیتال فیلمبرداری یا عكسبرداری نبودند و از روش های قدیمی ظهور فیلم استفاده میكردند.
 
 
آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV
 
 
نمونه Mirage IV p دارای یك پایلون مركزی برای موشك ASMP بود. Mirage IVa  در تئوری قابلیت حمل تا 6 تیر بمب بزرگ بدون مخازن سوخت خارجی و غلاف ECM را داشت اما در عمل به ندرت از این تركیب استفاده شد.
 
 
آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV
 
 
===================
مشخصات فنی:

استفاده اصلی : بمب افكن مافوق صوت متوسط
خدمه : 2 نفر
شركت سازنده : Dassault فرانسه
پیشرانه : 2 عدد موتور توربو جت SNECMA هریك با كشش 49.03 كیلو نیوتون در حالت معمول و 70.61 كیلونیوتون در حالت پس سوز
طول : 23.5 متر
عرض بالها : 11.85 متر
ارتفاع : 5.4 متر
وزن خالی ( برای نمونه P ) : چهارده ونیم تن
حداكثر وزن برخاست : 31.6 تن
حداكثر سرعت : 2340 كیلومتر بر ساعت
سقف پروازی : 20000 متر برای نمونه P
برد : 2500 كیلومتر
 
 
آشنایی با هواپیمای جنگنده Mirage IV
 
 
 
 
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي