لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

جزئیات انفجار انتحاری در مسجد جامع زاهدان

مجموعه : مجله خبری
دو انفجار شدید در زاهدان ، شهادت و زخمی شدن تعدادی از مردم را در پی داشت.انفجارها در مسجد جامع راهدان رخ داد ، جایی که مردم در حال برگزاری جشن میلاد امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) بودند.

 نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با فارس در این باره گفت: ابتدا فردی با پوشش زنانه قصد ورود به مسجد جامع را داشته كه از ورود وی جلوگیری می‌شود. در انفجار اول سه یا چهار نفر شهید می‌شوند چون انفجار اول جلوی درب ورودی مسجد رخ می‌دهد اما چند دقیقه بعد كه مردم برای كمك‌رسانی می‌آیند در آن شلوغی فرد دومی عملیات انتحاری دیگری انجام می دهد.
حسینعلی شهریاری به فارس گفت: این دو انفجار طی عملیات انتحاری انجام شده است.
وی افزود: در ابتدا فردی با پوشش زنانه قصد ورود به مسجد جامع شهر زاهدان را داشته كه در جلوی درب ورودی مسجد از ورود وی به داخل مسجد جلوگیری می‌شود.

به گفته شهریاری تاكنون مشخص نشده فرد مذكور مرد بوده یا زن.

نماینده زاهدان در خانه ملت ادامه داد: در انفجار اول سه یا چهار نفر شهید می‌شوند چرا كه انفجار اول در جلوی درب ورودی مسجد رخ می‌دهد اما چند دقیقه بعد كه مردم برای كمك‌رسانی می‌آیند و در آن شلوغی فرد دومی می‌آید و با عملیات انتحاری انفجار دوم رخ می‌دهد.

وی با بیان اینكه هنوز تعداد افرادی كه شهید شده‌اند مشخص نیست، تصریح كرد: به نظر می‌رسد متأسفانه تلفات این دو انفجار به اندازه تلفات مسجد علی بن ابیطالب باشد.

شهریاری با تأكید بر اینكه تاكنون اطلاعات دقیقی از انفجارها و تعداد شهدا در دسترس نیست، عنوان كرد: واقعا این انفجارها قابل پیش‌بینی بود بنده بارها در مصاحبه‌ها گفته‌ام كه عوامل بازمانده از جریانات وهابیت و ریگی وجود دارند و می‌خواهند اقدامی انجام دهند تا بگویند كه هنوز حضور دارند.

رئیس كمیسیون بهداشت مجلس در بخش دیگری از این گفت‌وگو متذكر شد بارها این تذكر را به مسؤلان امنیتی استان زاهدان داده‌ام و حتی قبل از تعطیلات عید نوروز كتبا طی نامه‌ای به مسؤلان یادآوری كردم كه باید مراقبت‌های امنیتی را در استان سیستان و بلوچستان گسترش دهند.

وی با یادآوری اینكه زمانیكه عملیات انتحاری باشد وضعیت متفاوت است، توضیح داد: این جریانات تلاش بسیار زیادی داشته‌اند اما اكنون نیز موفق نشده‌اند كه وارد مسجد جامع شهر زاهدان شوند.

وی اضافه كرد: مردم در مسجد در حال برگزاری جشن میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسین (ع) بوده‌اند.

نماینده زاهدان در مجلس در ادامه با بیان اینكه تاكنون فرد یا گروهی مسؤلیت این انفجار را بر عهده نگرفته است، یادآور شد: این انفجار به عهده عوامل وابسته به گروهك ترویستی ریگی است.

  
مردم در برابر ترفندهای تفرقه‌افكنانه دشمنان اسلام هوشیار باشند

  نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و استاندار این استان در اطلاعیه مشتركی ضمن محكوم كردن حادثه دو انفجار پنجشنبه شب مقابل مسجد جامع زاهدان شهروندان را به هوشیاری دربرابر ترفندهای دشمنان و وحدت فراخواندند.
 
 آیت‌الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان در اطلاعیه مشتركی با علی محمد آزاد استاندار این استان، "ضمن تسلیت به خانواده شهدای این انفجارها و محكوم كردن این جنایت ددمنشانه بر هوشیاری مردم برای مقابله با ترفندهای تفرقه افكنانه دشمنان اسلام تاكید شده است. "
همچنین در اطلاعیه مذكور از شهروندان استان خواسته شده ضمن هوشیاری كامل در شناسایی عوامل این جنایت ددمنشانه كمك كنند.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي