لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

بازی آنلاین

فروش خودرو

املاک ویترین

پشت پرده انتخاب دختران زیبا در لبنان

مجموعه : مجله خبری
حزب الله لبنان در موضعی صریح با رد این شائبه اعلام کرد که ملاک های انتخاب بانوی برتر دنیا از نگاه حزب الله موارد دیگری جز موارد فعلی انتخابی در امریکا است.

چند شب پیش در جشن بزرگی که توسط شبکه مسیحی ال بی سی لبنان که شاهزاده ای سعودی نیز در آن سهمی عمده دارد، از میان 16 دختر مسیحی و دروزی و سنی لبنان، باز هم دختری شیعی 22 ساله به نام "رهف عبدالله" عنوان ملکه جمال لبنان انتخاب شد تا سریال انتخاب دختران شیعی از روستاهای مقاوم جنوب به عنوان ملکه های جمال ادامه یابد. جالب آنکه خواننده این برنامه هم "هیفا وهبی" دختر شیعی دیگری بود که اجرای این مراسم را برعهده داشت.

رهف عبدالله دقیقا در همان روستایی به دنیا آمده که همه مردم آن را به مقاوت و جان فشانی در برابر اسرائیل می شناسند به نحوی که اسرائیل در زمان اشغال خاک لبنان قبل از سال 2000 رندانی را در این روستا برای شکنجه مردم مقاوم خیام ایجاد کرده که هنوز آثار وسایل فجیع آن به عنوان موزه مقاومت وجود دارد و زنان شیعی در این زندانها به شهادت رسیدند.

اما انتخاب رهف اولین انتخاب دختر شیعی لبنانی نبود چراکه تنها چند ماه پیش بود که "ریما فقیه" دختر شیعه لبنانی که در امریکا زندگی می کند به عنوان ملکه زیبایی دنیا معرفی شد. ریما از خانواده ای شیعه مذهب و متولد شهر کوچک صریفا در جنوب لبنان است، هفت ساله که بود، همراه خانواده اش به جامائیکا و سپس آمریکا کوچید، پدرش، حسن فقیه در نیویورک رستوران لبنانی راه انداخت، هفت سال پیش رستوران را فروخت و به شهر دیربورن در ایالت میشیگان نقل مکان کرد تا به تجارت بپردازد. البته آن موقع رسانه های اسرائیلی با متهم کردن ملکه زیبایی آمریکا به حمایت از تروریسم ، مدعی شدند وی با حزب الله لبنان مرتبط است

این رسانه ها همچنین تصاویری را از ریما فقیه را منتشر کردند که وی را در کنار پرچم حزب الله لبنان نشان می دهد. همچنین منابع جاسوسی اسرائیل نیز گفته اند که حداقل سه نفر از خانواده ریما فقیه سمت های تاثیر گذاری را در حزب الله لبنان دارند و هشت نفر از این خانواده نیز در گذشته در جنگ هایی با اسرائیل کشته شدند.

اما این حزب الله بود که در موضعی صریح با رد این شائبه اعلام کرد که ملاک های انتخاب بانوی برتر دنیا از نگاه حزب الله موارد دیگری جز موارد فعلی انتخابی در امریکا است و حزب الله هرگونه ارتباطی با ریما فقیه را رد می کند.

"عفیفه فقیه سعید" عمه 62 ساله ریما نیز که محجبه است در این باره می گوید: غربی ها ما را تروریست توصیف می کنند ولی در واقع ما هم زندگی ، عشق، زیبایی و به ویژه زیبایی نفس را دوست داریم.

خواهر ریما نیز می گوید: پدرم مخالف مشارکت ریما در مسابقه های انتخاب ملکه زیبایی بود اما پس از اعلام نتایج به من گفت که خواهرت اولین دختر شیعه است که این عنوان را در آمریکا کسب کرد.
اما سریال منتسب کردن دختران شیعی به حزب الله به همین جا ختم نشد. در حالی که حزب الله لبنان هیچ یک از افراد خود را با کاروان کمک های انسانی که از لبنان عازم غزه است همراه نکرده اما روزنامه السیاسه کویت در اقدامی سوال برانگیز نوشت اعضای بلندپایه ای از حزب الله به طور قاطعانه با درخواست هیفا وهبی خواننده لبنانی برای پیوستن به کشتی مریم که قرار است طی چند روز آتی از لبنان عازم غزه شود؛ مخالفت کرده است.

این روزنامه افزود: سمر الحاج همسر علی الحاج سرتیپ سابق درخواست هیفا وهبی را دریافت کرد و در خصوص آن با یاسر قشلق مسئول این کاروان و رییس جنبش "فلسطین آزاد" که یکی از بازرگانان فلسطینی مقیم سوریه است، مشورت کرده است.این روزنامه کویتی در ادامه خبر سازی خود اضافه کرد: قشلق حزب الله را از این درخواست مطلع کرد و حزب الله با این بهانه که پوشیدن لباسهای نامناسب همه زنان شرکت کننده در این کشتی را بدنام خواهد کرد، با این مساله مخالفت کرد.السیاسه ادعا کرد: این منابع اعلام کردند که حزب الله از قشلق خواست تا به طور دیپلماتیک و با درایت بدون آنکه نامی از حزب الله به میان آورد، خبر مخالفت با درخواست را به اطلاع وهبی برسانند، تا موضوع حمایت مالی و سازماندهی دو کشتی ناجی العلی و مریم از سوی حزب الله فاش نشود.

اما حزب الله لبنان در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی علیه کشتی های لبنانی عازم غزه با صدور بیانیه ای هرگونه مشارکت این حنبش در اعزام کشتی های حامل کمک های لبنان را تکذیب و به این وسیله خبرسازی روزنامه "السیاسه " کویت را برملا کرد. حزب الله لبنان در واکنش به تهدید رژیم صهیونیستی علیه کشتی های لبنانی عازم غزه، با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این جنبش تصمیم گرفته است در کشتی هایی که به منظور ارسال کمک به نوار غزه و شکستن محاصره مردم فلسطین از لبنان اعزام می شوند، شرکت نکند.

به هرحال به نظر می رسد غرب و اسرائیل که توان شکست حزب الله را در عرصه سیاسی نداشتند تلاش می کنند با انتساب حرکت ها و افراد مشکوک همچون سه مورد فوق الذکر به تخریب چهره حزب الله در داخل و خارج لبنان دست بزنند.

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي
ورزشي