لاچین سیر

دانلود آهنگ جدید

لیزیک عینک

فروش خودرو

املاک ویترین

تغییر فضاى خانه براى جریان انرژى مثبت

چیدمان به شیوه فنگ شویى تغییر فضاى خانه براى جریان انرژى مثبت

به كمك فنگ شویى فضاى داخلى خانه را اصلاح كنید و انرژى هاى مثبت را به جریان اندازید. خانه شما از این پس مظهر آسایش، آرامش و نشاط خواهد بود. فنگ شویى در لغت به معناى آب و باد است و به هنر چیدمان محیط براى ایجاد تعادل و هماهنگى بهتر میان انرژى هایى كه ما را احاطه كرده اند گفته مى شود. اصول فنگ شویى با زندگى هاى پراضطراب و خانه هاى مدرن ما مطابقت دارد.
اشیا را تلنبار نكنید
اشیاى غیرلازم را حذف كنید تا شاهد تجدید حیات و جریان انرژى و فوران نیرو در رگ هاى زندگى تان باشید. این یك لطف عملى، محسوس و ملموس است كه مى توانید در حق خود روا دارید.
چهار ویژگى اشیاى تلنبار شده:
* مورد استفاده نیستند یا دوستشان ندارید.
* نامرتب و نامنظم اند
* براى یك محیط كوچك، زیادند
* هر چیز ناتمام
حفظ اشیاى زائد در گوشه و كنار منزل مى تواند تأثیر مخربى داشته باشد. در خانه خود كشوى مخصوص نگهدارى اشیاى زائد داشته باشید. لازم نیست مرتب باشد هدف از وجودش پالایش انباشتگى است. جایى براى حفظ و نگهدارى از متعلقات شما تا مابقى فضاى خانه تابناك، گشاده و انرژى در آن سیال و در حركت باشد نه راكد و ایستا.
پاك و خلوت نگهداشتن در ورودى بسیار مهم است. انباشتگى در نزدیكى در ورودى اصلى خانه تان تلاش و تكاپوى غیرلازم تولید مى كند. هر چیزى را كه پشت درها است و نمى گذارد درها كامل باز شود مانند گیره ها و جالباسى ها یا اثاث منزل از جمله سطل زباله یا سبد لباس، بردارید. وقتى درها به آسانى باز نمى شود، انرژى نمى تواند آزادانه در خانه شما بچرخد.
اتاق خواب شما انبارى نیست. درست نیست كه رایانه، دوچرخه ورزشى، وسایل شكسته و اشیایى كه استفاده نمى كنید را در این اتاق بگذارید. انباشتگى در اتاق خواب ممنوع است. انرژى نامطلوبى پیرامون لباس هاى چرك حركت مى كند. هرگز سبد لباس هاى چرك را در اتاق خواب نگذارید. دست كم هفته اى یكبار ملافه ها را بشویید و عوض كنید تا انرژى تان پاك و سرشار از طراوت و نیروى حیات شود.
بهترین چیزى كه در كشوى تخت خواب مى توانید نگهدارید ملحفه ها و حوله هاى تمیز یا لباس خواب و سایر البسه كاملاً تمیز است.
انباشتگى در كمدها و گنجه ها همچون مشكلاتى در حال تعلیق، منتظرند
بعضى افراد حتى لباس هایى را كه در ??سال گذشته نپوشیده اند نگه مى دارند. بهانه شان این است كه اگر آنها را به اندازه كافى نگهدارند دوباره باب روز مى شود. اگر آن لباس را سال گذشته نپوشیده اید، رهایش كنید و طى این مدت اگر تمایل به پوشیدن لباس نداشته اید زمان آن لباس به سر رسیده است.
در بعضى از حمام ها از زمین تا سقف انبوهى از وسایل و كالاهاى زیبایى و آرایشى چیده شده است. این لوازم در گوشه و كنار از روى قفسه ها و طاقچه ها گرفته تا درگاه پنجره و حتى دورتادور وان حمام و روى كف زمین به چشم مى خورد و در هم ریختگى ایجاد مى كند.
كار درست این است كه با نصب محفظه اى این به هم ریختگى را سر و سامان بخشید.
پاركینگ، انبارى اشیاى بى مصرف نیست
گاراژ و پاركینگ خودرو، محوطه محبوب معتادان انباشتگى است. مكانى براى حفظ قطعات ماشینى كه دیگر صاحبش نیستید. از گاراژ مى توان براى نگهدارى اشیا استفاده كرد اما اشیایى كه دوستشان دارید و از آنها استفاده مى كنید فضاى مرتب و منظم پاركینگ مى تواند شادى بخش باشد.
جاى انبار كردن اشیا در كشورهاى مختلف، فرق دارد
در استرالیا مردم دوست دارند اشیا را در پاركینگ منزل یا یك انبارى در زیرزمین روى هم تلنبار كنند. در انگلستان اتاق زیر شیروانى یا سرداب، در ایرلند گلخانه یا حیاط خلوت پشت ساختمان و در آمریكا در همه گوشه و كنار محل تلنبار كردن اشیاست.
كتاب هاى كهنه را نگه ندارید
چسبیدن به كتاب هاى كهنه مشكلى همگانى است. اما مشكل چسبیدن به كتاب هاى كهنه این است كه به شما اجازه نمى دهد فضایى براى آرمان ها و اندیشه هاى نو بیافرینید. كتاب هایتان نمایانگر عقاید و باورهاى شما هستند. وقتى كه كتاب هاى زیادى در قفسه هاى كتابخانه خود دارید در عقاید و باورهایتان مصر مى شوید و مانند كتاب هاى كهنه و قدیمى تان انرژى بو گرفته و پوسیده اى از وجودتان مى تراود. اهداى كتاب به كتابخانه محله یك راه حل عالى است. همچنین مى توانید آنها را به كسانى كه كتاب دست دوم مى خرند بفروشید. به طور همزمان هم رهایى از انباشتگى است و هم معامله.
اگر انبوهى از بریده هاى جراید دارید مهلت نگهدارى برایشان در نظر بگیرید و اگر تا آن روز معین بایگانى نشدند آنها را روانه سطل زباله كنید. پس از خواندن مجلات آنها را نگاه ندارید مجلات را بخوانید و سپس به خانه سالمندان یا مطب پزشكان یا مدارس، یا سایر اماكن عمومى اهدا كنید.
عكس هایى را كه یادآور دوران سخت گذشته است نگه ندارید. فقط آنهایى را نگه دارید كه خوشحالتان مى كند و احساس خوبى به شما مى بخشد. مابقى را دور بریزید و فضا را خلوت كنید. جایى براى ورود موهبت هاى تازه و بهتر بیافرینید.
میز تحریرتان را خلوت كنید و امور كاغذى تان را به حداقل برسانید. زیرا این امر یكى از رموز موفقیت در كسب و كار است. میز تحریر پالایش یافته و منظم نمایانگر ذهنى پالایش یافته و منظم است و ذهن پالایش یافته و منظم قادر به مشاهده دقیق و داراى نقطه نظرهاى سودمند است. اگر در كاغذ غوطه ور باشید همانجا خواهید ماند.
هدیه هایى را كه دوست ندارید، نگه ندارید
هدایایى را كه دوست ندارید رها كنید. آنچه را كه دوست دارید داراى انرژى نیرومند و درخشان و تابناك است و هدایایى كه دوستشان ندارید داراى انرژى متعارض و ناراحت كننده اى است كه موجب مى شود شادابى وجودتان كاهش یابد. در واقع در خانه تان انرژى تیره اى تولید مى كند.
آنچه نیاز به تعمیر دارد مكنده انرژى است. به این دلیل كه همه متعلقات شما در پناه مراقبت و حمایت خودتان قرار دارد. شاید با خیال راحت آن تعمیر را به تعویق اندازید اما ذهن نیمه هشیارتان آن را پیگیرى مى كند و هر بار كه آن شىء یا هرچه را كه یادآور آن باشد مى بینید انرژى تان فروكش مى كند.
وقتى تجهیزاتى مى خرید جعبه اش را به مدت ضمانت اش نگهدارید و بعد دور بیندازید. به این بهانه كه شاید یك روز بخواهید اسباب كشى كنید و براى بسته بندى به جعبه نیاز داشته باشید، آن را براى ابد نگاه ندارید و اگر ناچار به نگهدارى جعبه شدید مقوایش را به صورت مسطح نگاه دارید تا جاى كمترى بگیرد. در این صورت از انرژى خالى هم خبرى نخواهد بود.
ورودى خانه
ورودى، فضاى ارتباطى بین دنیاى بیرون و آشیانه گرم و نرم شماست. در این مكان است كه افراد و انرژى ها داخل و خارج مى شوند. از نظر فنگ شویى در ورودى خانه دهانه خانه است زیرا انرژى حیاتى مكان ها (انرژى چى) پس از ورود به خانه بلافاصله در تمام اتاق ها پراكنده شده و در زندگى اشخاص جریان مى یابد.
ورودى اصلى خانه را نباید به انبار و محل نگهدارى اشیاى اضافى تبدیل كرد. آسانسور، راه پله ها و راهروى ساختمان باید روشن و عریض باشد. تا انرژى بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حركت كند. از آویزان كردن رخت آویز در این فضا خوددارى كنید. نصب یك لوستر با كریستال هاى كوچك باعث افزایش انرژى مثبت و مفید مى شود. اگر این كار با سبك دكوراسیون شما سازگارى ندارد از لامپ هاى هالوژن یا نورافكن هاى كوچك چند جهته استفاده و نور را به چهارگوشه ورودى پخش كنید.
اگر ورودى كوچك است یك آینه بزرگ در آن نصب كنید ولى مراقب باشید آینه را جلوى در ورودى قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویى این كار انرژى مثبت را بازپس مى فرستد. در سرویس هاى بهداشتى نباید آینه روبه رو قرار گیرد زیرا انرژى وارد آنجا شده و تحلیل خواهد رفت. اتاق خواب و آشپزخانه نباید روبه روى در ورودى باشند اگر اتاق خواب روبه روى در ورودى باشد ناخودآگاه احساس ناامنى خواهید كرد. زیرا اتاق خواب شما در معرض دید است. در مورد آشپزخانه نیز مدام احساس گرسنگى خواهید كرد. در عوض بهتر است اتاق نشیمن روبه روى در ورودى باشد. توصیه مى شود مقابل در ورودى فرش نرمى پهن شود. در صورت امكان گذاشتن یك كنسول و گلدان طرحدار روى آن، مناسب خواهد بود. دیوار روبه روى در ورودى محل مناسبى براى نصب دعاها و نمادهاى مذهبى است.
آماده سازى نهایى
اكنون دیگر مى دانید كه قصد دارید به پالایش چه میزان از انباشتگى بپردازید. پس چند جعبه مقوایى یا كیسه زباله دم دست بگذارید تا همچون امدادگران كمكتان كنند. اگر خواستید از جعبه استفاده كنید مى توانید آنها را چنین نامگذارى كنید.
* جعبه آشغال ـ محتواى این جعبه دورانداختنى است و وارد سطل زباله مى شود.
* جعبه تعمیرات ـ محتواى این جعبه همه اقلامى است كه مطمئن هستید مى خواهید نگاهشان دارید ولى به تعمیر یا ایجاد تغییر نیاز دارند.
* جعبه معامله ـ محتواى این جعبه همه اقلامى است كه مى خواهید بفروشید یا ببخشید یا مبادله و معاوضه كنید.
* جعبه اقلام عبورى ـ محتواى این جعبه همه اقلامى است كه باید به جاى دیگرى در خانه تان تغییر مكان بدهند.
* جعبه تردید ـ محتواى این جعبه اقلامى است كه هنوز نمى دانید مى خواهید آنها را نگه دارید یا دور بیندازید.
* جعبه هدایا ـ شامل اقلامى است كه مى خواهید به دوستان یا خویشاوندان هدیه دهید.
* جعبه امور خیریه ـ شامل اقلامى كه مى خواهید به سازمان هاى خیریه مدارس یا كتابخانه ها هدیه كنید.
* جعبه مرجوعى ـ شامل اقلامى كه مى خواهید به صاحبانشان بازگردانید.
* جعبه فروش ـ شامل اقلامى كه مى خواهید آنها را بفروشید یا با چیزهایى كه نیاز دارید معاوضه كنید

 
Xبستن تبليغ
ورزشي
ورزشي