فوتبال
تور مسافرتي
تور مسافرتي
تبليغات در تکناز

مطالب امروز

فوتبال

آثار مشروبات الكلی بر مغز و فواید پرهیز طولانی در رفع اختلالات عصبی

مجموعه : پزشکی و سلامت
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از استنفورد، محققان دانشكده پزشكی دانشگاه "استنفورد" اقدام به انجام ارزیابی های عصبی روانی بر روی ‪96 شركت كننده كردند. محققان این افراد را به دو گروه تقسیم كردند. در گروه اول ‪ 48 فرد نوشیدن الكل را برای مدت طولانی كنار گذاشته بودند و در گروه دوم كه گروه شاهد نامیده می شد ‪ 48 فرد هم سن گروه اول اصلا الكل مصرف نمی كردند.
افراد گروه اول برای مدت شش ماه تا ‪ 13 سال از مصرف این ماده پرهیز كردند كه بطور میانگین ‪ 6/7 سال است.
عملكرد این افراد در ‪ 9 زمینه انعطاف پذیری ادراكی، توجه، حافظه فعال شنوایی، حافظه آنی ، حافظه تاخیری، عملكرد روانی حركتی، زمان واكنش، پردازش فضایی و مهارت های زبانی ارزیابی شد.

"جرج فین" نویسنده این مطالعه گفت: توانایی های ادراكی و ذهنی الكلی های میانسال كه به مدت شش ماه تا ‪ 13 سال نوشیدن الكل را كنار گذاشته اند با هم سالان و هم جنسان غیرالكلی بجز در توانایی پردازش فضایی تفاوتی نداشت.
وی افزود: عملكردهای حافظه كوتاه مدت و بلند مدت، برنامه ریزی، فراگیری، درك مطلب و غیره از جمله مواردی هستند كه با كنار گذاشتن نوشیدن الكل بهبود یافتند.

به عبارت دیگر، این افراد می توانند از یك خانه، كار و زندگی اجتماعی طبیعی برخوردار شوند و باید بتوانند عملكرد ادراكی طبیعی داشته باشند.

این یافته ها در شماره سپتامبر مجله "‪& Experimental Research ‪ "Alcoholism Clinical منتشر شده است

پایگاه فرهنگی هنری تکناز


با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
پربیننده های تکناز
جدیدترین مطالب
لیزر
بچه های آسمان
Xبستن تبليغ
فوتبال