لاچین سیر
تبليغات در تکناز

مطالب امروز

نامزد های بهترین اثار جشنواره فیلم فجر از نگاه منتقدان

نامزد های بهترین اثار جشنواره فیلم فجر از نگاه منتقدان
نامزد های بهترین اثار جشنواره فیلم فجر از نگاه منتقدان
نامزدهای بهترین آثار جشنواره فجر از نگاه منتقدان معرفی شدند

خبرگزاری فارس: نامزدهای بهترین آثار بیست‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به انتخاب داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران، داوران این انجمن متشکل از «محمود گبرلو»، «مهرزاد دانش»، «حسین گیتی»، «علی علایی»، «امیر قادری»، «حمید گرشاسبی» و «خسرو نقیبی» کاندیداهای خود را در قالب ۹ رشته، از میان فیلم‌های شرکت کننده در بیست و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام کردند.
برندگان نهایی تندیس بهترین‌های هر رشته در چهارمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران که به زودی زمان برپایی آن اعلام می‌شود، معرفی خواهند شد.
بر پایه این گزارش، فهرست این نامزدها به ترتیب حروف الفبا به این شرح است :

نامزدهای بهترین فیلم:
۱- به رنگ ارغوان (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان)
۲- پرسه در مه (به تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی)
۳- طهران، تهران (به تهیه‌کنندگی محمدعلی حسین‌نژاد)
۴- کیفر (به تهیه‌کنندگی سعید سعدی)
۵- هفت دقیقه تا پاییز (به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان)

نامزدهای بهترین کارگردانی:
۱- بهرام توکلی (پرسه در مه)
۲- ابراهیم حاتمی‌کیا (به رنگ ارغوان)
۳- حسن فتحی (کیفر)
۴- عبدالرضا کاهانی (هیچ)
۵- داریوش مهرجویی (اپیزود اول طهران، تهران)

نامزدهای بهترین فیلمنامه:
۱- به رنگ ارغوان (نوشته ابراهیم حاتمی‌کیا)
۲- پرسه در مه (نوشته بهرام توکلی)
۳- کیفر (نوشته علیرضا نادری)
۴- نفوذی (نوشته داود امیریان)
۵- هفت دقیقه تا پاییز (نوشته محسن تنابنده)

نامزدهای بهترین بازیگر اول مرد:
۱- شهاب حسینی (پرسه در مه)
۲- مصطفی زمانی (آل)
۳- حمید فرخ‌نژاد (به رنگ ارغوان)
۴- حامد کمیلی (پسر آدم دختر حوا)

۵- مهدی هاشمی (هیچ)

نامزدهای بهترین بازیگر اول زن:
۱- مهناز افشار (طبقه سوم)
۲- نگار جواهریان (طلا و مس)
۳- لیلا حاتمی (پرسه در مه)
۴- مریلا زارعی (کیفر)
۵- فاطمه معتمد آریا (صد سال به این سال‌ها)

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل مرد:
۱- مهران احمدی (هیچ)
۲- رضا بابک (به رنگ ارغوان)
۳- حامد بهداد (کیمیا و خاک)
۴- جمشید هاشم‌پور (کیفر)
۵- هدایت هاشمی (لطفاً مزاحم نشوید)

نامزدهای بهترین بازیگر مکمل زن:
۱- مرضیه برومند (هیچ)
۲- پانته‌آ بهرام (هیچ)
۳- نگار جواهریان (هیچ)
۴- گلچهره سجادیه (حوالی اتوبان)
۵- مهراوه شریفی‌نیا (پشت در خبری نیست)

نامزدهای جایزه استفاده خلاقانه از فناوری‌های نوین:
۱- تورج اصلانی (برای فیلمبرداری فیلم بدرود بغداد)
۲- حامد ثابت (برای موسیقی فیلم پرسه در مه)
۳- حمید خضوعی ابیانه (برای فیلمبرداری دو فیلم ملک سلیمان و پرسه در مه)
۴- بهرام دهقانی (برای تدوین فیلم پرسه در مه)
۵- فرشاد محمدی (برای فیلمبرداری دو فیلم آل و آناهیتا)

نامزدهای جایزه خلاقیت و استعداد درخشان:
۱- سیاوش اسعدی (حوالی اتوبان)
۲- مجید برزگر (فصل باران‌های موسمی)
۳- بهرام بهرامیان (آل)
۴- شبنم عرفی‌نژاد (پشت در خبری نیست)
۵- مهدی نادری (بدرود بغداد)

با يک کليک همسر آينده خود را انتخاب کنيد
فروش بلیط هواپیما
پربیننده های تکناز
جدیدترین مطالب
لیزر
بچه های آسمان