تبلیغات

تبلیغات

گزارشی از نحوه دستگیری هکر 20 ساله ایرانی

مجموعه : دنیای آنلاین
گزارشی از نحوه دستگیری هکر 20 ساله ایرانی

هكر 20 ساله كه با راه‌اندازی سایت رمالی و آموزش هك كردن از مردم كلاهبرداری می‌كرد، توسط ماموران فتای استان مركزی دستگیر شد.

به گزارش تکناز، چندی پیش گزارشی از سوی پلیس فتای ناجا در اختیار پلیس فتای استان مركزی قرار گرفت مبنی بر این كه مردی، تعدادی شارژ تلفن همراه را ـ كه سرقتی بوده ـ از طریق اینترنت فروخته و عمده فعالیت او در شهر اراك است.

گزارشی از نحوه دستگیری هکر 20 ساله ایرانی

 

در پی این گزارش، تحقیقات پلیس فتای استان مركزی برای دستگیری متهم فراری آغاز شد.

جستجوها در این باره ادامه داشت تا این كه ماموران هویت متهم فراری را كه یك پسر 20 ساله بود، به دست آوردند و هفته گذشته مخفیگاه او را در یكی از محله‌های شهر اراك شناسایی و وی را دستگیر كردند.

متهم با انتقال به مركز پلیس در بازجویی ادعا كرد به اشتباه دستگیر شده، اما دو روز پیش به فروختن شارژهای تلفن همراه مسروقه از طریق اینترنت اعتراف كرد.

هك كردن 200 سایت داخلی

متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: در رشته رایانه دیپلم گرفتم و چند ماه در جستجوی كار بودم، اما كاری پیدا نكردم؛ بنابراین تصمیم گرفتم با هك كردن سایت‌های اینترنتی، به حساب مالی افراد یا اداره‌ها دست پیدا كنم.

وی اضافه كرد: با این روش 200 سایت داخلی را شناسایی و هك كردم. با دسترسی به حساب مالی صاحبان برخی سایت‌ها، مبالغی از پول‌هایشان را به‌طور غیرقانونی برداشت می‌كردم. علاوه بر آن با هك كردن سایت شش فروشگاه كه از طریق اینترنت كالاهای خود را می‌فروختند، با مشتریان آنها ارتباط اینترنتی برقرار كرده و به بهانه ارسال كالا به آدرس آنها، پول كالاها را دریافت و به حسابم واریز می‌كردم.

متهم، آموزش هك كردن می‌داد

متهم با اشاره به راه‌اندازی یك سایت رمالی و آموزش هك كردن از طریق اینترنت گفت: ابتدا سایت را به نام یك فروشگاه مواد غذایی راه‌اندازی كردم و در قالب آن از بازدیدكنندگان می‌خواستم در صورت وجود مشكلی در زندگی‌‌شان با من ارتباط اینترنتی برقرار كنند تا مشكلاتشان را حل كنم. با راه‌اندازی این سایت رمالی، افراد بسیاری از زن و مرد در آن ثبت‌نام و پول‌هایی را به حسابم واریز می‌كردند.

وی گفت:من نیز نسخه‌‌های خوشبختی برای پولدار شدن و دور كردن روح و جن‌ها از منازل مردم به نشانی ایمیل آنها ارسال می‌كردم یا در سایت مطالبی در این باره می‌نوشتم تا آنها طبق آن عمل كنند تا مشكلاتشان حل شود.

هكر جوان افزود: با افزایش متقاضیان سایت رمالی، تصمیم گرفتم در كنار آن یك سایت جدید نیز با عنوان آموزش هك كردن سایت‌ها راه‌اندازی كنم.

به این ترتیب فقط به چند نفر كه عضو سایت آموزشی من بودند، در ازای دریافت مبلغی، دو جلسه هك كردن سایت‌ها را آموزش دادم.در ادامه از افراد پول می‌گرفتم، اما به آنها آموزش نمی‌دادم.

سرهنگ میرزایی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مركزی در این باره گفت: با اعتراف هكر 20 ساله، او با قرار قانونی روانه زندان شده است. تحقیقات تكمیلی برای مشخص شدن دیگر جرایم و كلاهبرداری او ادامه دارد.

منبع: جام جم

 

تبلیغات